Paluu kotisivun alkuun

Opastus

RYHMÄNÄYTTELY  3.8.2019 LUUMÄKI
Metsästyspystykorvat ja pohjoismaiset paimenpystykorvat FCI:n ryhmästä 5 ja 
suuret ja pienet ajokoirat FCI:n ryhmästä 6 ja FCI:n ryhmä 2, myös pennut


Paikka: Taavetin urheilukenttä, Linnalantie 24, Taavetti

Näyttelypaikkana yleisurheilukenttä Taavetin keskustassa Luumäellä.

Näyttelyravintolasta saatavilla kahvia, teetä, virvokkeita, voileipiä ja makkaraa.
Näyttelypaikalla sisä-WC:t naisille ja miehille, myös inva-WC:t.

Tervetuloa seuraamaan näyttelyä paikan päälle!

Järjestäjät: Luumäen Metsästysseura, Kymenläänin Pystykorvakerho ja Suoanttilan Metsästysseura 

Arvostelu alkaa klo 10.00. 
Ilmoittautuminen 8.7.2019 mennessä netin kautta tästä linkistä tai Luumäki RN 3.8.19, PL 50, 02771 Espoo
Ilmoittautumista koskevat tiedustelut Showlink Oy ark. klo 11-17 puh. 09 887 30320 tai e-mail: info@showlink.fi 
Muut tiedustelut/myyntipaikat puh. 040 511 1125. 
Ilmoittautumismaksu 34 €, saman omistajan 2 jne. koira, pennut ja veteraanit 28 €, yli 10 v. veteraanit ilmaiseksi, 
tilille FI91 5453 0620 0332 75 /koiranäyttely. 

Palkintotuomarit:
 
Ryhmä 2 

Erika Häkkinen
Aida, alentejonkoira, broholminkoira, bukovinankoira, castro laboreironkoira, estrelanvuoristokoirat, fila brasileiro, hollanninrottakoira, itävallanpinseri, kangalinkoira, karstinpaimenkoira, kääpiösnautserit, sao miguelinfila, shar pei, suursnautserit, tanskalais-ruotsalainen pihakoira, tornjak, tosa, uruguaycimarron 

Harto Stockmari
Apinapinseri, hovawart, kaukasiankoira, landseer

Sanna Vakkilainen
Appenzellinpaimenkoira, bernhardinkoirat, berninpaimenkoira, bokseri, bordeauxindoggi, cane corso, dogo argentino, englanninbulldoggi, entlebuchinpaimenkoira, isosveitsinpaimenkoira, keskiaasinkoira, kääpiöpinseri, mastiffi, pyreneittenkoira, pyreneittenmastiffi, tiibetinmastiffi

Ville Meronen
Dobermanni, espanjanmastiffi, mallorcandoggi, napolinmastiffi, pinseri, presa canario, rottweiler, sarplaninac, snautserit

Reia Leikola-Walden
Bullmastiffi, leonberginkoira, newfoundlandinkoira, tanskandogit, venäjänmustaterrieri


Ryhmä 5 

Erika Häkkinen
Buhund, hälleforsinkoira, islanninlammaskoira, lunnikoira, musta norjanhirvikoira, ruotsinlapinkoira, valkoinen ruotsinhirvikoira, venäläis-eurooppalainen laika

Harto Stockmari
Harmaa norjanhirvikoira, itäsiperianlaika, jämtlanninpystykorva, karjalankarhukoira, länsigöötanmaanpystykorva, länsisiperianlaika, pohjanpystykorva, suomenpystykorva

Aila Lehmussaari
Lapinporokoira, suomenlapinkoira


Ryhmä 6 

Reia Leikola-Walden
Baijerinvuoristokoira, basset artesien normand, bluestick coonhound, briquet griffon vendéen, gascognenbassetti, grand griffon vendeén, hannoverinvihikoira, iso gascognenajokoira, pesukarhukoira, pieni cascognenajokoira, pieni sveitsinajokoirat, puolanajokoira, puolanjahtikoira, saukkokoira, walkerinpesukarhukoira, vihikoira

Aila Lehmussaari
Muut 

Ryhmäkilpailut: 
FCI 2 Sanna Vakkilainen
FCI 5 Harto Stockmari
Paras veteraani Sanna Vakkilainen 
Paras kasvattajaryhmä Erika Häkkinen
Best in Show Harto Stockmari

 

Linkit: 

Kymenläänin Pystykorvakerho

Suoanttilan Metsästysseura

 

Edellisten vuosien koiranäyttelyiden tulokset löydät täältä.

 

02.04.2019